درخواست اطلاعات بیشتر


قبرس
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

قبرس جزیره ای زیبا در شرق دریای مدیترانه، با سواحل کم نظیر و آب و هوایی استثنایی (دارای بیش از 300 روز آفتاب کامل در طول سال) است. پایتخت آن شهر نیکوزیا، بزرگترین شهرش لیاسول و سایر شهرهای مهم آن پفوس، لارنکا و منطقه فاماگوستا هستند. قبرس با حدود 9000 سال تمدن، دارای ساکنینی یونانی الاصل و خون گرم می باشد. طبیعت قبرس منحصر به دریا و سواحل زیبایش نیست و روستاهای جنگلی و ارتفاعات تا 2000 متر آن مناظر متفاوت و بدیعی ایجاد نموده است.

 

آب و هوای قبرس و مقایسه آن با ایران

کشورهایی مانند قبرس که توریسم و گردشگری منبع مهمی برای درآمد مردم آن محسوب می گردد، آب و هوا و فصل های مختلف سال بسیار مهم می باشد. هوای قبرس در زمستان معتدل (دما در کنار ساحل بین 12 الی 20 درجه سانتیگراد) و در تابستان گرم ولی غیر مرطوب (حدود 30-35 درجه سانتیگراد با رطوبت متوسط 50%) برای مقایسه می توان گفت این آب و هوا در تابستان 10 درجه سانتیگراد از تهران خنک تر و رطوبت آن نصف شهرهای حاشیه دریای خزر است. شهر ها و سواحل قبرس در تمام ماه های سال دارای باد ملایم و دلچسبی می باشند که سبب رطوبت متعادل آن می باشد. فصل شنا در سواحل قبرس به طور ایده آل از اپریل تا نوامبر (اواسط فروردین تا آبان) است ولی می توان در تمام فصول شناگرانی را در دریا دید! در زمستان به مدت دو ماه کوه های ترودوس میزبان اسکی بازان نیز می باشند!

مردم قبرس از نظر درآمدی با بیش از 29 هزار بورو درآمد سرانه ملی در رده 30 دنیا قرار دارند که نشان از ثروتمند بودن مردم قبرس دارد. همچنین نرخ بیکاری در این کشور در سال 2010 کمتر از 4.5% بوده که در بین 20 کشور اول دنیا شناخته می شود.

قبرس جزیره ای زیبا در سواحل دریای مدیترانه

تحصیل در قبرس

قبرس به دلیل امنیت بالا، شرایط مساعد و مطلوب اجتماعی، محیط آرام و هزینه های زندگی مناسب محل امنی برای ادامه تحصیل جوانان می باشد. دانشگاه های آمریکایی و اروپایی انگلیسی زبان، ارتباط آنها با دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا و مدارک معتبر آنها انتقال دانشجویان را نیز به سایر دانشگاه های اروپا و امریکا میسر می سازد. در میان دانشگاه های قبرس، دانشگاه فردریک اتریش (فنی، مهندسی و مدیریت)، دانشگاه نئوپایس آمریکا (عموم رشته ها)، دانشگاه فرانسوی یوروپین یونیورسیتی (تمام رشته ها) و دانشگاه جامع قبرس و دانشگاه هنر نیکوزیا از معروفیت بیشتری برخوردار هستند. دانشگاه جامع قبرس مورد تایید وزارت علوم و فن آوری ایران نیز می باشد.

 

قبرس در جامعه بین الملل و اروپا

در دسامبر 2002 عضویت قبرس در اتحادیه اروپا توسط شورای کپنهاگ اروپا تایید شد و جمهوری قبرس رسما در اول ماه می 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد. قبرس مذاکرات خود را با اتحادیه اروپا در ماه مارس سال 1998 آغاز کرده بود. با توجه به اینکه قبرس عضوی از اتحادیه اروپا می باشد، سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایای زیادی میباشد. امنیت سرمایه گذاری انجام شده با تطابق قوانین حقوقی، مالی و ملکی اتحادیه اروپا و همچنین نظام پولی مبتنی بر یورو که ثبات بیشتری نسبت به ارزهای بسیاری کشورهای دیگر دارد از این جمله است.

قبرس در سال 2012 ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را به عهده داشته و اتحادیه اروپا شریک اصلی تجاری قبرس برای بیش از نصف کل تجارت این کشور میباشد و بریتانیا مقصد اصلی صادرات قبرس می باشد. قبرس  یکی از کشورهای بی طرف عضو سازمان ملل متحد می باشد.

 

خدمات درمانی

در موارد اضطراری، فوری و سرپائی مراجعه به بیمارستان دولتی بدون هزینه می باشد. ارائه خدمات پزشکی در کلینیک های خصوصی با پرداخت هزینه انجام می گیرد و همچنین مسافرین می توانند از بیمه های مسافرتی صادر شده در کشور مبدأ استفاده نمایند و با رسید در برگشت هزینه ها را از شرکت بیمه گر دریافت فرمایند.

 

رانندگی در قبرس

جهت رانندگی در قبرس مانند کشور انگلستان می باشد، گواهینامه بین المللی با تاریخ معتبر جهت اجاره اتومبیل الزامی است. هزینه اجاره اتوموبیل از حدود 25 یورو برای ماشین های کوچک در روز به بالا می باشد. قیمت بنزین در سال های 2008 تا 2012 بین 1 تا 1.2 یورو برای هر لیتر بوده است.

ویزای قبرس

با توجه به اینکه قبرس عضو کشورهای اتحادیه اروپاست جهت ورود به کشور نیاز به اخذ ویزا از سفارتخانه مربوطه می باشد. جهت اخذ ویزای توریستی مدارکی به صورت اصل و ترجمه رسمی توسط دارالترجمه نیاز است. جهت اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی یا اقامتی قبرس، با ما تماس حاصل فرمایید.

 

قبرس ترک نشین یا قبرس شمالی

حدود یک سوم شمالی خاک قبرس در سال 1974 توسط دولت ترکیه اشغال شده و در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا و همچنین سازمان ملل، به رسمیت شناخته نمی شود. خرید ملک در این بخش با توجه به عدم اطمینان از صحت مالکیت واقعی توسط اتحادیه اروپا و وکلای بین المللی توصیه نمی گردد. به همین دلیل قیمت ها در قبرس شمالی گاهی تا 5 برابر از قبرس یونانی نشین (قبرس اروپایی) کمتر هستند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.